Zenginlerin Alışkanlıklarını Takip Et

Zenginlerin ve Fakirlerin bazı alışkanlıklarını ele alalım. Bunları eğer benimseyip, uygularsak başarı kaçınılmaz olacaktır.

1 – Zengin kazanmaya çalışır, Fakir kaybetmemeye çalışır.

Bu cümle size aynı geliyor olabilir. Ancak büyük bir fark var. Zengin bir insan her zaman kazanmaya kendini adamıştır, fakir bir kimse ise elindekileri kaybetmemeye odaklanır.

“Çekim Yasası”nın dediği gibi, belirli bir şey hakkında ne kadar çok düşünürseniz o kadar fazla çekersiniz. Odaklandığınız şey büyüyecek ve onu çekmeye başlayacaksınız. Bu nedenle, zengin bir kişinin yeni şeyleri keşfetmede fakir olandan daha başarılı olduğunu görüyorsunuz, çünkü yenilgiyi engellemek yerine fethetmeyi amaçlıyor.,

2- Fakir planlar, Zengin yapar.

Planlama ve uygulama hedeflere ulaşmak için zorunludur. Fakir insanlar birçok plan yapar, ancak bunları gerçekleştiremezler. Aksine, zengin bir insan hedeflerine ulaşmayı başaramazsa asla pes etmez. Planlarını başarıya dönüştürmek için yeni yollar bulmakla meşguldürler.

3- Düzenli Egzersiz

Dedikleri gibi: “Sağlam bir zihin, sağlam bir vücutta bulunur.”

Zenginler, düzenli olarak egzersiz yapma alışkanlığına sahip ve bu yaratıcı düşünceyle taze bir zihin kazanmalarına sebep oluyor. Egzersiz, aynı zamanda coşkuyla ve çoşku dolu bir bedenle hayata karşı pozitif bir tutum oluşturur.

Zengin insanlar bunun stres düzeyini düşürdüğünü ve çabaları hakkında net düşünmelerini sağladığını söylüyor. Öte yandan, düzenli egzersiz yapmayan kişi hasta veya halsizlik içine düşebilir.

4- Öğrenme için Okuma

Okuma, başarılı olmak için yapacağınız en iyi hobilerden biridir. Zenginler çok okur çünkü her zaman kendilerini geliştirmek için çaba harcıyorlar. Fakirlerin aksine zengin insanlar kurgusal kitaplara düşkün değildir; bunun yerine, bir insan olarak gelişmelerini sağlayan kitapları okurlar.

Tom Corley tarafından yapılan bir araştırmada, zenginlerin %88’inin nasıl daha iyi bir programcı olunacağı veya bir iş lider olunacağı gibi kurgusal olmayan kitaplar okuduğunu, ancak yoksulların yalnızca %2’sinin kurgusal olmayanları okumayı sevdiği tespit edildi.

5 – Erken Kalkmak

Sabah erkenden kalktığınızda, hayallerinizi gerçekleştirmek ve önceliklerinize odaklanmak için fazladan vaktiniz olur. Sabah ayrıca, verimli şeyler yapmak için günün en iyi zamanıdır.

Neredeyse tüm zengin insanlar erken kalkar ve bu ekstra zamanı, kendilerini geliştirmek için kullanırlar. Fakir insanlar hiçbir şey erken kalkmaları için ilham vermediğinden daha fazla uyuma eğilimindedirler.

6 – Problem Çözme

Üretken ve başarılı olmak istiyorsanız, geliştirmeniz gereken en önemli alışkanlıklardan biri budur. Zengin insanlar asla üzerine dökülen süt için ağlamazlar. Bunun yerine çözüm ararlar. Zenginlerin, her zaman fakirlerin bulduğu sorun ve bahanelere yeni fikirler ve çözümler getirdiğini görmemizin ana nedeni budur.

7 – Hedefleri Belirlemek

Zengin insanların çoğu ertesi gün için plan ve hedeflerini yazmaktadır, bu yüzden uyandıkları zaman ilk gördükleri şey hareket etmektir. Görselleştirme ile de daha ileri götürürler. Birçok başarılı girişimci, kazanmak istedikleri miktarda kendileri için sahte çek yazar ve eninde sonunda bunu elde ederler.

Bu, zengin insanların çok net hedefleri olduğunu gösterir. Ve sadece yapılacaklar listesi yazmazlar, hedeflerinin hangisinin önce geldiğini numaralandırırlar. Ve ilk 5’ine odaklanarak bitirmeye çalışırlar.

8 – Olumlu Düşünmek, Olumsuz Düşünmek

Düşünme şekliniz daha fazla zorluk mu yoksa daha fazla fırsat mı bulacağınıza karar verir. Zengin insanlar zor zamanlarda bile olumlu düşünme alışkanlığına sahipler. Bu nedenle, sonuçlar konusunda iyimser oldukları için her zaman yeni şeyler denemeye hazırlar ve sonunda da istediklerini elde ediyorlar.

Ancak fakirler, olumsuz düşünme eğiliminde oldukları için yeni bir şey yapma girişimini asla başaramazlar. Bu nedenle, herhangi biriniz kısır bir yoksulluk döngüsünden çıkmak istiyorsa, ilk önce olaylara bakış şeklinizi değiştirmelisiniz.

Her zaman resmin daha parlak tarafına odaklanmaya çalışın.

9 – İnsanlarla Ağ Kurmak

Zengin insanlar, öğrenebilecekleri insanların yanında –daha fazla deneyime sahip insanların yanında olma alışkanlığına sahiptirler. Ayrıca, gittikçe daha insanla bağlantı kurma alışkanlığına sahipler çünkü kendilerine iş çıkabilme olasılığının arttığını biliyorlar. Aksine, fakir insanlar daha fazlasını keşfetmek istemiyorlar. Kendilerini tatmin eden belirli bir grubun etrafında oldukları için mutlular.

10 – Daha Az TV

 Zengin insanlar, zamanın para olduğu gerçeğini bilirler. Para vermeyen gereksiz şeylere asla zaman harcamazlar. Bu nedenle nadiren TV izlerler ve eğer izleyeceklerse, kültürel içerikleri izlerler. Öte yandan fakir insanlar, gerçek olmayan dizi, filmleri izleyerek veya onları iyi veya mutlu yapmayan şeyleri izlemekte daha fazla zaman harcarlar.

 

Bu niteliklerin benimsenmesi milyarder olmanızı garanti etmez, ancak kesinlikle olasılıklarla dolu bir yaşam sürmenize yardımcı olabilir. Servetinizi büyütmek, kendinizi büyütmekle başlar ve iyi alışkanlıklar edinmek, başlamak için mükemmel bir yoldur.

Bu makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım bu makale sana yardımcı olabilmiştir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir