Neden Hiçbir Şeyde Başarılı Değilsin

Başarısız  yönlerini düzeltmen finansal açıdan bağımsız olmana yardımcı olabilir.

Milyarder Waren Buffet şöyle demiş:

“Başarılı insanlar ile gerçekten başarılı insanlar arasındaki fark, gerçekten başarılı insanların neredeyse herşeye hayır demesidir.”

Neden başarılı değilsin İşte size hiçbir konuda başarılı olamadığınız bilimsel olarak kanıtlanmış ilk altı neden. Bunlar gerçekten yüksek kaliteli nedenler:

  • Yanlış Soruyu Sorman!

Siz ve tüm zengin ve ünlü insanlar arasında sadece farklılık şu şekildedir: daha iyi sorular sorarlar, bu yüzden daha iyi cevaplar alırlar. Tek fark bu.

Mesela, bir N11 dükkanını açıp bir miktar para kazanmaya çalışıyorsunuz. İlk başta zor, sonuçta hiç kimsenin malınızı satın almadığını görüyorsunuz, başlangıçta çok zor. Şimdi, bu durumdaki insanların çoğu “Neden malım satmıyor?” diye soracaklardı. Bu tamamen yanlış bir sorudur, çünkü eğer bunu sorarsanız, sonunda boktan bir cevap alacaksınız. Soru ne kadar iyi olursa, cevap da o kadar iyi olur. Daha iyi soru sorun!

Senin sorunun doğrusu olan “Neden hiçbir şey satamıyorum?” değil sorman gereken “Nasıl bir şey satabilirim?” Anlıyor musun? Sorunun kalitesi bir anda nasıl değişti? Şimdi bu tür bir soruyu sorduğunuzda beyniniz otomatik olarak bir çözüm, sorununuzu çözmenin yollarını düşünecek. Düşünme eyleme ve eyleme sonuçlara yol açar, böylece sonuçlar paraya yol açar.

Bunu anladın mı? İnsanların% 99’u hep yanlış soruyu soruyor, “Notlarım neden kötü?”, “Ailem neden fakir?”, “Neden bu kadar şişmanım?”. Bu tür sorular yanlış cevaplara yol açacaktır (bu gibi şeyler sormayın!). Size hiçbir şekilde hizmet etmeyecek bir cevap. Bu yüzden her zaman doğru soruyu sormaya dikkat edin, bu siz ve milyonlarca insan arasındaki tek fark.

Günlük olarak kendinize sorduğunuz sorular hayatınızı kontrol eder. Bu yüzden her zaman yanlış soruyu sormamaya dikkat edin!

  • Bir istekle başlamak ve bırakmak!

İnsanların % 99’u bir zorlukla ya da problemle karşılaştıklarında pes edip bırakıyor, diyelim ki internetten tişört satıyorsunuz, ilk başta biraz zor, tüm işleri yapıyorsunuz ve neredeyse hiçbir şey elde edemiyorsunuz.

Bazı çevrimiçi kurslar için para ödersiniz, bazı başlangıç ​​masrafları ve çeşitli giderler olur, bunu dener ve aylar sonra, hala tüm bunlara harcadığınız parayı bile kazanamadığınız olur.

Şimdi Halkın % 99’u o anda pes eder; bırakırlar, bunun işe yaramadığını söylüyorlar. Bu zor. Yapamam. İşte burası insanların % 99’unun durduğu yerdir. İlk defa çalışmadığında pes ederler.

Ve zorlukların üstesinden gelmeye devam eden % 1, sadece başarılı olmuyor, aynı zamanda başarı, miras, gurur, para ve zenginlikten çok daha fazlasını elde ediyorlar.

Şimdi, hatırlayın, ne başarmaya çalışıyorsanız yapın, zorluklarla karşılaşırsanız sadece devam edin. Başarısızlık başarı için gereklidir. Başarısız olmadan başarılı olmak imkansız (ya da akıllıysanız, başarılı insanların başarısızlıklarından ders çıkarabilir ve başarı yolunuzdan kaçınabilirsiniz. Başarılı olmanın ustaca yolu.)

  • Zamana Değer Vermemek.

Başarısız insanlar zamanlarına değer vermiyorlar. Her yerde ve her zaman, çünkü zamanlarını amaçlarına adama yeteneğinden yoksunlar. Ve yıldan yıla, hiçbir zaman meyve vermeyecek hayalleri olur, çünkü amaçlarına yönelik gerekli zamanları harcamazlar. Zaman yönetimi becerileri, nasıl hayır demeyi öğrenmek ve hangi taahhütlerin üstlenileceğini bilmek, hayatımızın herhangi bir alanında büyük başarıya giden bir adımdır.

Önemli olmayan şeylerle zaman kaybetmeyin = Hayatta büyük bir fark yaratmayacak şeylere vakit harcamayın!

  • Yanlış Arkadaşların Olması.

Sana en yakın beş insanın ortalaması olduğunu biliyor muydun ?  Çünkü zamanın çoğunu onlarla geçiriyorsunuz, bu yüzden bilinçsizce onların inançlarını ve zihniyetini benimsemeye başlıyorsunuz. Şimdi, bu iyi bir şey olabilir ve aynı şekilde kötü bir şey olabilir.
Size en yakın beş kişi nasılsa, o zaman muhtemelen siz de olacaksınız. Şimdi istatistikler herkese uygulanmaz, ancak çoğu zaman durum budur.

Ve daha da ilginç olanı, yaklaşık 4 milyoner ile arkadaş olursanız beşinci olacağınızı biliyor muydunuz ? Doğru arkadaşlara sahip olmak hile kodu gibidir. Örneğin, bir gününü milyonerle geçirirseniz, sabah alışkanlıklarını, rutini, yaptığı şeyleri, sahip olduğu zihniyeti ve diğer insanlarla nasıl konuştuğunu göreceksiniz. Başarılı bir insanın nasıl yaşadığını ve bilinçsizce zihniyet ve stratejilerini uyarlamaya başladığınızı görmeye başlarsınız. Bu çok iyi. Değerli bir insan olmanıza yardımcı olur.

“Bana arkadaşlarını göster, sana geleceğini göstereyim” – Dan Pena

50 milyar dolarlık adam Dan Pena, tüm hedeflerinizi bir kağıdın sağ tarafına yazdığını söyledi. Sonra sol tarafta bir hafta içinde tanıştığınız her kişiyi yazın. Pazar gece yarısından sonraki pazar gece yarısına kadar. Karşılaştığınız her kişiyi yazın, kız arkadaşınız, patronunuz veya skype arkadaşınızsa kim olduğu önemli değil. Haftanın sonunda tanıştığınız kişileri hedeflerinize göre karşılaştırın. Eşleşiyorlar mı?

Bu sadece size asıl amacınızla ilgisi olmayan kaç kişinin çevrenizde olduğunu gösterir. Hedeflerinize hiçbir şekilde ulaşmanıza yardımcı olmuyorlar, ancak yine de haftada 4 saatini onlarla geçiriyorsunuz. Bu insanlardan kaçının. Hedeflerinize yardımcı olan veya hedeflerinizle ilgili olan insanlara ne kadar fazla takılırsanız, o kadar hızlı başarabilirsiniz.

  • Ertelemek

Doğduğun andan itibaren ölmeye başladığınızı ve her günün bir hediye olduğunun farkına varacağınız ve yirmi dört saat içinde yapabileceğiniz her şeyi yapmayı kendinize borçlu olduğunuzu anlamalıyız. Dün tarih oldu, yarın bir bilmece, şuan ne yapacaksak yapmalıyız.

  • Harekete Geçmemek

Başarılı olmak için büyük, inanılmaz miktarda harekete geçmeniz gerekir. Herkes başarılı olmak istiyor, ancak harekete geçenler ve sizin büyük eylemler yapmanız gerekmeyenlerden ayrılmak istiyor. Büyük eylem her şeyin 10 katı yapmaktır. Tüm çabalarınızın 10 kat fazlası. Mesela, günde 8 saat, 10x çalışacağınızı söyleyelim, ama şimdi bana günde 80 saat nasıl çalışmam gerektiğini soracaksınız? Büyük eylem yalnızca daha fazla çalışmak anlamına gelmez, aynı zamanda daha üretken çalışmak anlamına gelir. Hiçbir zamanı boşa harcamayın, ne yapıyorsanız yapın, haftada bir blog gönderisi yayınladığınızda 10 kez yazmayı denemeye çalışın. Bunu anlıyor musunuz? Bu başarı için çok önemlidir.

 

Yukarıdaki altı noktayı düzeltin ve başarılı bir yaşam kurmanın doğru yolundasınız demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir