Milyonerlerin Sabah Alışkanlıkları

Milyoner olmak istermisin? Herşey den önce onlar gibi düşünüp, onlar gibi davranmalısın. Milyoner alışkanlıklarına uyarak bunu başarabilirsin.

1- Erken Kalkıyorlar

Her başarılı erkek ve kadının erkenden uyanmasının içinde sihirli bir şey var.

Aşağıdaki listeye göz atın. En başarılı insanların uyandıkları zamanlar. Kaynak: huffingtonpost.com

Tim Cook’a baktığımızda, saat 3: 45’te uyandığını görebiliriz. Şimdi evet, bu gerçekten çok erken, ama işin aslı, işine daha çok odaklanmak için her başarılı insanın bir noktada uykunu feda etmesi gerekiyor. Şimdi erken kalkmak çok iyidir, çünkü genellikle yapmak için zamanınız olmayan şeyleri yapmak için daha fazla zamanınız vardır. Diğer insanlar hala uyurken, sen üretken şeyler yapıyorsun. Sabahları günün en zor işini yapabilirsin, bunu yapmanın en iyi zamanı, beynin taze, henüz dikkatin dağılmadı.

Uyandıktan sonraki ilk 3 saat sizin en üretkeninizdir. Fakat bu sadece kimseyle konuşmadığınız sürece geçerlidir. Evet, bu kulağa garip geliyor ama gerçekten doğru. Bu uyandıktan sonra 3 saat sihrin var demektir. VE ŞİMDİ, ne zaman uyanacağınıza bağlı olarak, bu 3 saatten en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu size erken uyanma gücünü gösterir, her başarılı CEO buna sahiptir ve siz de bu alışkanlığa sahip olmalısınız.

2- Egzersiz ve Motivasyon

Eski ABD Başkanı Barack Obama, her sabah güç ve kardiyo eğitiminden oluşan egzersiz rutiniyle başlıyor. Benzer şekilde, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sabah rutininde üç kez yaptığı yedi dakikalık bir antrenman var.

Egzersiz yapmak, rutininizin düzenli bir bölümünü, enerji almak, kan dolaşımını iyileştirmek ve daha fazla yağ yakmak için harika bir yoldur. Ayrıca metabolizmanızı güçlendirir ve bilişsel becerilerinizi geliştirir.

3- Yazıyorlar

Yazmak çok önemli. Uyandığınızda sizi en kısa sürede, bilinç akışı yazılı olarak dolmaya başlar. Zihinsel karmaşayı berraklaştırmanın, odağınızı netleştirmenin ve yaratıcılığınızı açmanın etkili bir yolu. Misal “Bugün harika bir gün, bir çok fırsatı yakalayacağım.” “Ben milyoner mantığı ile düşünüyorum.” “Ben hedeflerime ulaşabilirim.” “Yapabilirim.” “Başarabilirim” “Hesabımda 1 Milyon TL var.” Gibi olan ve olmasını istediğiniz şeyleri yazarak güne motive olarak başlanabilir.

4- Kendilerini Motive Ederler

Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs, çok basit ama derin bir sabah rutini yaşardı. Her sabah aynaya bakar ve kendi kendine “Bugün hayatımın son günü olsaydı, ne yapmak isterdim?” diye sorardı. Bu birkaç gün boyunca, bir şeyi değiştirmesi gerektiği anlamına geliyordu. Aynı şekilde, Benjamin Franklin kendilerine “Bu gün ne işe yararım?” diye sorarak sabahlarına başladı. Bu küçük alışkanlığı geliştirmek, sahneyi olumlu ve amaçlı bir güne ayarlayarak hedeflerinize sadık kalmaya motive kalmanıza yardımcı olabilir.

5- Sağlıklı Beslenirler

Sabah rutinlerini besleyici bir kahvaltıyla yapıyorlar.

 

Sonuç olarak:

Başarılı insanlar erken uyanırlar.

Egzersiz yapmak, günlerini planlamak ve aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmek için ekstra zaman kullanırlar.

Sabah rutinlerinden öğrenebileceğimiz en önemli şey, herkesin kendileri için uygun olanı yapmalarıdır.

Hepsinin farklı rutinleri var.

Hepsi onları mutlu, sağlıklı ve üretken kılan şeyleri yapıyor.

Kendi rutinlerimizi geliştirmemiz gerekiyor.

Mutlu, sağlıklı ve başarılı olmamıza yardımcı olacak sabah rutinleri geliştirmemiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir