Shutterstock Kâr Paylaşımı

Shutterstock’ta kâr paylaşımını merak edenlerimiz çoktur. Aşağıdaki tabloda aslında çok net gösteriyor. Yeni başlayansanız, abone olarak indirenden size $0,25 gelecek. Toplam kazancınız arttıkça eser başına indirme sayınız zamanla artacak. Abone olmadan indirilen -isteğe bağlı görsel- eserlerden kazancınız daha fazla oluyor. Bir gezi fotoğrafım tam tekli indirilmişti ve tam $40 dolar bırakmıştı. Tabi bu her zaman olmayabilir ama böyle bir satış gelince insanın motivasyonu artıyor. Herkese başarılar 🙂

26.05.2020 YENİ GELEN KÂR ORANLARI

Yeni kazanç yapısı nedir? 

1 Haziran 2020’den itibaren her lisans için kazançlar, katılımcının Görüntü Düzeyi veya Video Düzeyi’ne göre belirlenir .

Her seviye ve bunların nasıl yapılandırıldığı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki tabloya bakın.

Yeni kazanç yapısı nasıl çalışır?

  • Bu yeni seviyeler, alıcının yaşam boyu kazançlarından ziyade alıcıların içeriği lisanslama sayısına dayanmaktadır.
  • Katkıda bulunanların tümü, her yıl 1 Ocak’ta hem görüntüler hem de videolar için seviye 1’e sıfırlandı. Her yıl telif hakkı seviyelerini sıfırlayarak, katkıda bulunanların şu anda iyi performans gösteren içerik için adil bir şekilde ödüllendirilmesi için bir yol sağlamayı hedefliyoruz.
  • Resimler ve videolar için ayrı seviyeler vardır ve katılımcılar her kategorideki indirme sayılarına göre bağımsız olarak mezun olurlar.

Daha fazla detay : https://www.shutterstock.com/blog/contributor-earnings-update

https://submit.shutterstock.com/payouts?language=tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir