Shutterstock İçerik Düzenleyicisinde Hata Nasıl Düzeltilir?

İçeriği doğrulama için Shutterstock’a gönderilmek üzere hazırlayıp yüklediyseniz , ancak Gönder düğmesine tıklanmadıysa, büyük olasılıkla toplu işinizde bir hata olduğu anlamına gelir. En yaygın hata yanlış yazılmış bir anahtar kelimedir. Eğer öyleyse, kırmızı bir çerçeve ile vurgulanacaktır.

Yanlış yazılmış anahtar kelimeyi silebilir ve tekrar yazmaya çalışabilirsiniz. Yanlış sözcüğü fareyle tıklatarak da düzeltebilir ve açılır listeden bir seçenek belirleyebilirsiniz. Ancak bazen kelimenin doğru yazıldığı ve sistem hala yanlış yazıldığını belirtir. Bunun nedeni sadece belirli kültürlerde ve dinlerde kullanılan özel terimler veya kelimeler olabilir. Bu durumda çok basit davranıyoruz. Bu doğrudur öğesine tıklayın  ve hata kaybolur. Shutterstock’un fazla bir şey bilmediğini unutmayın.

Adların, açıklamaların ve anahtar kelimelerin yalnızca İngilizce yazılması gerektiğini daima unutmayın.

Bazen içerik, anahtar kelimeler olmadan yüklenmeden hatalar meydana gelir. Sistem bir hata bildirir: “Lütfen en az 7 anahtar kelime girin”. En az 7 anahtar kelime girmelisiniz.

Bunun nedeni, anahtar kelimeleri başka bir yerden kopyalamaya çalışmanız olabilir ve bunları içerik düzenleyicisine yapıştırırken Enter tuşuna basmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir