Shutterstock Editörleri İçeriği Nasıl Kontrol Eder?

Shutterstock editörleri dünya çapında çalışıyor. Gözden geçirme ekibi kreatif sektöründe önemli ölçüde deneyim sahibi uluslararası uzman ağından oluşmaktadır. Fotoğrafçılar ve çizerlerin çalışmalarına ek olarak, editörler ayrıca içerik için teknik yönleri ve standartları dikkatlice inceliyorlar. Shutterstock teknik ve metaveri standartlarıyla beraber uyumluluk politikaları üzerine kapsamlı bir şekilde eğitilmektedirler.

Gözden Geçirme Kılavuzu

Gözden geçirme ekibinin felsefesi öncelikle müşteri memnuniyeti olmak üzere pek çok değişkene dayanmaktadır. İçeriğin tamamı aşağıdaki hususlar değerlendirilerek gözden geçirilir:

  • Teknik uygulama — buna fotoğraf ve videolar için ışıklandırma, odaklanma ve karlanma unsurları dahildir. İllüstrasyonlar için gradyan, blend işleme ve ayrıca yol oluşturma gibi unsurlar değerlendirilmektedir.

  • Metaveri — başlık ve anahtar sözcükler uyumluluk kısıtlamalarının yanı sıra doğruluğu ve ilgili olması bakımından gözden geçirilir.

  • Fikri mülkiyet — içerik; telif hakkı yanı sıra olası ticari marka veya fikri mülkiyet ihlalleri bakımından değerlendirilir.

  • İzinler – İçeriklerin tamamı gerekli herhangi bir mülkiyet veya model izni gereklilikleri bakımından değerlendirilir ve her bir izin, izin gerekliliklerine bağlılık açısından incelenir.

  • Politika – gönderiler benzer içerik ve spamming gibi Shutterstock içerik politikalarına bağlılık açısından gözlenir.

Gözden geçirme zaman çizelgesi

Shutterstock içeriği karşılayabildiği kadar hızlı inceler. Çoğu eser 72 saat içinde denetlenir. Bununla birlikte, yoğun zamanlarda, yüklenen bir çalışma dalgası herkesi kapsadığında, inceleme süresi 7 iş gününe kadar artabilir.

Tüm içerik, multimedya türüne göre farklı sıralara ayrılır. Bu nedenle, fotoğrafların ve vektör çizimlerinin görüntülenme süresi değişebilir. Bir müfettişin kendi başına karar veremediği ve daha yetkili bir yöneticinin görüşünü isteyebileceği durumlar da vardır, bu durumda inceleme süresi de artabilir.

Gözden geçirme doğruluğu

Tüm materyaller çeşitli editörler tarafından incelenir; iki müfettişin bir fotoğrafla ilgili taban tabana zıt görüşleri olduğu durumlar nadir değildir. Çalışmanızın teknik performansına dayalı bir kontrolün sonucunu kabul etmiyorsanız, işi tekrar başka bir kontrol için gönderebilirsiniz. Yükelem sırasında, içeriğin daha önce yükleniğini ve sistemin işi başka bir denetçiye aktaracağını belirtebilirsiniz. Hala sorularınız varsa desteğe başvurabilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir