Istock’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Bugün size, ESP Getty Images aracılığıyla Istockphoto mikrostokun’a nasıl fotoğraf yükleyeceğinizi göstereceğim. İlk olarak esp.gettyimages.com adresine gidin   ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Oturum Aç’ı tıklayın .

Hesap kontrol panelinde İçeriği Yükle ve İncele’yi seçin . Kişisel hesabınızın dilinin İngilizce olarak ayarlanması gerektiğini unutmayın. Bu, anahtar kelimelerle doğru şekilde çalışmak için çok önemlidir.

Bir sonraki aşamada, fotoğraf yüklemek için bir klasör oluşturmamız gerekiyor. Bunu yapmak için, sol üstteki açılır listeden iStock Creative Image’ı seçin . Kısa Kod / Olay Kimliği alanını boş bırakıyorum. Son alanda Gönderme Adı – toplu işinizin adını belirleyebilirsiniz. Bu, eserleriniz arasında yükleme ve yönlendirme kolaylığı için gereklidir. Bu alan boş bırakılırsa, toplu işleme indirme tarihine karşılık gelen bir ad atanır. Her şey hazır olduğunda + Yeni Gönderme’yi tıklayın .

Fotoğraf yüklemek için bir toplu iş oluşturduysanız, yalnızca fotoğraf yükleyebileceğinizi unutmayın. Vektörel çizimler, videolar veya editoryal fotoğraflar için farklı bir tür seçmelisiniz. Bir toplu işte en fazla 100 fotoğraf yükleyebilirsiniz. Sonra yeni bir tane oluşturun. Burada genel olarak herhangi bir kısıtlama yoktur. Her biri için en fazla 100 eser yükleyebilirsiniz.

Toplu işi oluşturduktan sonra, fotoğrafları yüklemeye başlayabileceğiniz bir sonraki sayfaya aktarılacaksınız. Artı işaretiyle alana sürükleyip bırakarak fotoğrafları yükleyebilir veya artı işaretine tıklayıp bilgisayarınızdaki explorer aracılığıyla gerekli dosyaları seçebilirsiniz. Sonuç aynı olacaktır. Yükleme başlayacaktır.

Bu üst menüden başka neler yapılabilir? Bölge alanında, yüklemenin gerçekleşeceği bölgeyi seçebilirsiniz. Asya – Japonya, Asya – Singapur, Avrupa – Almanya, Avrupa – İrlanda, Güney Amerika – Brezilya, ABD Batı Kıyısı, ABD Doğu Kıyısı. Istock coğrafi olarak size daha yakın olanı seçmenizi önerir. Ayrıca Dropbox ile senkronize edebilir ve dosyaları doğrudan oradan yükleyebilirsiniz.

Yüklemeden önce, her fotoğraf için meta verileri girdiğinizden emin olun. Bu en uygun şekilde Adobe Bridge ve Mykeyworder aracılığıyla yapılır. Böylece otomatik olarak doldurulmuş olacak.

Eserlerinizi yükledikten sonra birkaç manipülasyon yapmanız gerekecektir. Birincisi Başlık alanını doldurmaktır . Genellikle başlığı Açıklama alanından içinden kopyalarım . İkincisi, resmin çekildiği ülke, açılır listeden ülkeyi seçmek. Bu listedeki ülkeyi uzun süre aramamak için, adının ilk harflerinde sürmeye başlayabilirsiniz ve sistem sizi listenin istediğiniz bölümüne aktaracaktır.

Üçüncü ve en önemlisi anahtar kelimelerin hassaslaştırılmasıdır. Kırmızı bir çerçevede vurgulanan kelimelerin açıklığa kavuşturulması gerekir. Buradaki nokta, belirli bir kelimenin anlamını olabildiğince doğru bir şekilde seçmektir. Bu, müşterilerin istekleriyle alakalı içerik bulmasına yardımcı olacaktır. Ayrıntılandırma sırasında, açılır listeden tek bir kelime fotoğrafınızla eşleşmiyorsa, bu anahtar kelimeyi atlayıp daha fazla çalışmaya devam edebilirsiniz.

Dördüncü adımda, resimde bulunan kişi sayısını belirtmeniz gerekir.

Fotoğraf tanınabilir bir görünüme veya başka birinin özel mülküne sahip kişiler içeriyorsa, model sürümünü veya mülk sürümünü yüklemeniz gerekir.

Ve en sonunda bir Kısa Kod alanı var. Mikrostock talimatlarında belirli konuları fotoğraflarken gösteren belirli bir kod ekleme fırsatına sahip olmanızı sağlar. Eserlerin % 99’unda bu alanı boş bırakıyorum.

Tüm veriler doldurulduğunda Kaydet’i tıklayın . Veriler kaydedilir.

Bundan sonra, Gönder düğmesi en üstte aktif hale gelecektir . Fotoğrafları incelemek üzere editörlere gidecektir.

Bu kadar 🙂

Not: Eğer web üzerinden değil de program üzerinden yüklemek isterseniz, ilgili makalem için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir