Istock’a Deepmeta ile Yükleme Nasıl Yapılır?

Istock/Gettyimages’e web üzerinden yüklemeyi anlatmıştık. Makale’ye ilgi çok olunca Istock/Gettyimages’in özel programı olan Deepmeta ile nasıl yükleme yapılır onu anlatacağım. Web üzerinden yüklemekten daha kolay bir yöntem.

1) Öncelikle Deepmeta‘nın sitesinden programı indirip, kuruyoruz. https://www.deepmeta.com/

2) Programı kurduktan sonra açıyoruz ve ayarlar kısmına giriyoruz.

3) Ardından Esp.getyimages giriş bilgilerimizi giriyoruz ve doğrula işaretine basıyoruz. Istock giriş bilgileriniz varsa onlada giriş yapabilirsiniz. Ardından Parolayı hatırla diyoruz. Ve Deepmeta dilini Türkçe olduğundan emin oluyoruz.

4) Ardından Sol bölmede yer alan Senkronize et butonuna basıyoruz. Ve Senkronizasyonu başlat butonuna basıyoruz. Böylece sitede yer alan bütün dosya bilgileri program ile senkron olacak. Program üzerinden de görebileceksiniz.

5) Gelelim dosya yükleme aşamasına. Eğer önceden açılmış bir klasör grubunuz yok ise yeni bir grup oluştura basıyoruz. Ardından grubun türünü; fotoğraf, editoryal, video, illustration hangisiyle onu seçiyoruz. İstediğiniz isim verebilirsiniz, önemli değil, bu gruba en fazla 100 adet dosya yükleyebiliyorsunuz. Bitince yenisini açıyorsunuz.

6) Ardından sol bölmede bulunan yükleme butonuna basıyoruz. Ardından açtığımız veya önceden açılan gruba tıklıyoruz. Sol üst köşedeki + artı butona basıp dosyalarımızı seçiyoruz. Anahtar kelimeleri ayarladıktan sonra Yüklemeyi başlat’a tıklıyoruz.

7) Yeni bir dosya yüklediğimde burayı güncelleyeceğim sizde böyle bir pencere açılacak, üstteki aşamada dosya ekledikten sonra tıkladıktan sonra açılan sayfa. Başlık, Açıklama, Tarih ve Ülke’yi doldurun. Deepmetanın size verdiği anahtar kelimeleri seçtikten sonra kaydet diyeceksiniz. Ardından Yüklemeyi başlat yapabilirsiniz.

8) Ardından gruplar bölümünde; düzenlenecek, yüklenecek, bekleniyor kısmından dosyalarınızın durumunu görebilirsiniz. Eğer yükleme yaptıysanız bekleniyor kısmında dosyanız bekleyecek. Eğer onaylanırsa Aktif, red olursa Pasif durumda gözükecek.

Hepsi bu kadar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir