Freepik’ten Ödeme Nasıl Alınır?

Bu yazıda Freepik.com mikro stokundan nasıl para çekileceğini, çeşitli ödeme sistemleri için minimum para çekme tutarlarının ne olduğunu ve faturalandırma mekanizmasının ne olduğunu öğreneceksiniz .

Giriş

Bilmeniz gereken ilk şey, paranın Freepik.com mikro stokundan otomatik olarak çekilmemesidir. Her ay, hesabınızın bakiyesi belirli tutardan daha yüksek olursa, para çekme talebinde bulunabilirsiniz.

Freepick’in birlikte çalıştığı ödeme sistemleri:

  • Paypal : minimum para çekme tutarı 100 USD / EUR’dur .
  • Payoneer : minimum para çekme 50 USD / EUR .

Faturalama

Microstock Freepik.com , iki ay öncesine kadar yapılan indirmelere karşılık gelen geçerli ayda ödeme yapar. Nisan ayının başında, Şubat sonundan önce birikmiş gelir ödenir, Mayıs ayında Mart sonundan önce birikmiş gelir vb. ödenir.

Bu nedenle, minimum para çekme miktarına (Payoneer için 50 USD / EUR ve Paypal için 100 USD / EUR) ulaştığınızda , ücretlerinizi iki ay sonra alacağınızı unutmayın .

Freepik, mikrostok kullanımında faturalama gibi bir kelime getirdi. Bu, kazanılan toplam fon miktarını doğrulayacak bir belgedir. Telif hakkı alabilmek için, her ayın 4. ve 9. günleri arasında faturayı onaylamanız gerekir .

Microstock Freepik, faturalarla çalışma planına sahiptir:

  • Faturanın oluşumu: Her ayın 4. günü.
  • Faturanın onaylanması: her ayın 4. ve 9. günleri arasında.
  • Faturaya para gönderme: her ayın 10’undan 15’ine kadar.

Önemli! Faturayı zamanında onaylamazsanız, iptal edilir. Bunun bir sonucu olarak, telif ücreti miktarı ileriye taşınır ve gelecek ay ödemeye dahil edilir. Bu, para çekmek ve belirli bir miktar biriktirmek istemiyorsanız kullanışlıdır.

Faturayı doğruladıysanız ve 25’ten önce parayı alamadıysanız, faturanın durumu ödenmemiş olarak geri döner ve önümüzdeki ay tekrar doğrulayabilirsiniz. Paranız hiçbir yere gitmez.

Bir faturanın onaylanması

Hesabınızın bakiyesinde minimum para çekme tutarı birikir birikmez, e-postanıza faturanın onaylanması için bir bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız. Mektubu açın ve Faturayı Doğrula’yı tıklayın.

Bundan sonra katılımcı hesap kontrol paneline gideceksiniz . Soldaki menüde Faturalandırma ve Anlaşmalar’ı seçmeniz gerekir . Yanında, sizin adınıza işlem yapılması gerektiğini belirten bir ünlem işareti görünecektir:

Bağlantı, sizi vergi merkezine götürecektir : taxcenter.freepikcompany.com . Soldaki menüden Faturalar’ı seçin :

Bekleyen Faturalar bölümünde, doğrulanması gereken faturayı göreceksiniz. Doğrula’yı tıklayın :

Fatura başarıyla onaylanacak ve aşağıdaki mesajı göreceksiniz:

Fatura durumu Ödeme Beklemede olarak değişecektir Faturanın kendisine ihtiyacınız varsa, ok işaretli simgeye tıklayarak indirebilirsiniz:

Freepik.com’un mikro stok fatura formu aşağıdaki gibidir:

Faturayı onayladıktan sonra, Microstock bunu işleme koyacak ve size paranızı gönderecektir. Para genellikle her ayın 10’undan 15’ine kadar gelir.

Ödeme yöntemini değiştir

Freepik.com’dan telif ücreti aldığınız ödeme sisteminde bir değişiklik mikro vergi vergi merkezinde gerçekleşir: taxcenter.freepikcompany.com .

Soldaki menüden Fatura Bilgileri öğesini seçin :

Fatura Bilgileri bölümünde, istediğiniz ödeme yöntemini seçebilirsiniz. Payoneer ve PayPal’da mevcuttur.

İstenen sistemi seçtikten ve onunla ilişkili e-posta adresini belirledikten sonra, değişiklikleri kaydetmeyi unutmayın. Değişiklikleri Kaydet’i tıklayın :

Bu kadar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir