Dribbble, Creative Market’i Satın Aldı

Dribbble’daki görevimiz tasarımcıları her zaman başarılı kılmaktı. Bu başarı, tasarımcıların fırsatlar yaratmasına, topluluk oluşturmasına ve sevdiklerini yaparak geçimini sağlamaya yardımcı olmak anlamına gelir. Bu yüzden Dribbble’ı tasarımcıların ilham almak, çalışmalarını sergilemek ve nihayetinde tasarımda kariyerlerini inşa etmek için bir araya getirmeye odaklandık.

Bugün, Creative Market’i Dribbble ailesine davet ettiğimizi duyurmaktan heyecan duyduğum için bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için bir adım daha atıyoruz . Son 8 yılda, Creative Market profesyonel tasarım varlıkları için inanılmaz bir pazar geliştirdi. Dünya çapında 4 milyondan fazla yazı tipi, grafik, şablon, eklenti, fotoğraf ve tema oluşturan 6 milyondan fazla insandan oluşan bir topluluk oluşturdular.

463bca1c5aa1654c751fffcef14b2681

Dribbble, hem Baş Büyüme Görevlisi olarak önceki görevim aracılığıyla hem de SXSW’de ortak olarak ev sahipliği yaptığımız sektör etkinlikleri ve diğer birçok ortak olarak barındırılan Dribbble gibi çeşitli ortaklıklar aracılığıyla Creative Market ile uzun süredir devam eden bir ilişki yaşamıştır. Şimdi, heyecan verici yeni bir bölüme başlamak için daha resmi bir şekilde bir araya geliyoruz. Dribbble’daki birincil misyonumuz her zaman tasarımcıları başarılı kılmak oldu ve Creative Market ile ortaklığın bunu daha da önemli bir şekilde yapmamıza izin vereceğine inanıyoruz.

Dribbble ve Creative Market aynı temel değerlerin çoğunu paylaşır ve platformlarımızın tasarım topluluğunu yükseltmesi gerektiğine inandığımız etki söz konusu olduğunda şirketlerimiz tamamlayıcı vizyonlara sahiptir. Ayrıca, her ikisi de Kuzey Amerika’ya tamamen dağıtılmış olan iç ekiplerimizin hayatlarına uygun şekilde çalışmalarını sağlamaya inanıyoruz.

Dribbble’daki birincil misyonumuz her zaman tasarımcıları başarılı kılmak oldu ve Creative Market ile ortaklığın bunu daha da önemli bir şekilde yapmamıza izin vereceğine inanıyoruz.

Creative Market, Dribbble’ın portföyünün bir parçası olacak olsa da, her iki şirket de bağımsız olarak faaliyet göstermeye devam edecek ve her şirketin günlük işinde çok az değişiklik olacak. Yakın vadede, ayrı ürün yol haritalarımızı tamamen özerk bir şekilde sürdüreceğiz ve gelecekte bir noktada, platformlar arasında işbirliği yapmanın yollarını keşfedebiliriz.

Her zaman yaptığımız gibi Dribbble, topluluğumuzu ve itibarımızı yaratıcı ilham ve keşif için bir yer haline getirmeye devam edecek.

Zack Onisko, CEO
Dribbble

https://dribbble.com/stories/2020/04/30/creative-market-joins-dribbble

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir