Dreamstime’da Vergi Formu Nasıl Doldurulur?

Dreamstime’da W-8BEN vergi formu doldurmak, bu şirketle çalışmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Eğer doldurmazsanız sizden %30 vergi kesinti alırlar. Ancak bu yalnızca ABD’de ikamet eden kişiler tarafından yapılan satın alma işlemleri için geçerlidir. Diğer ülkelerin sakinleri tarafından yapılan satın alımlar için bu kural geçerli değildir.

Peki doldurmak neden önemli? Çünkü mikrostokçudan alınan gelirler her iki ülkede de vergilendirilebilir. Vergi mükellefinin ülkesinde veya şirketinin ülkesinde. Bu, ülkelerin yasalarına göre gerçekleşir. W-8BEN vergi formunu doldururken, ülkeler arası çifte vergi anlaşması yürürlüğe girer. Bu sayede vergiyi indirimli olarak ödersiniz. Birçok ülke Amerika Birleşik Devletleri ile anlaşma imzalamıştır, ancak faiz oranları değişebilir. Türkiye’de bu oran %10’dur. Bazı ülkelerde %0’dır. Eğer doldurmadıysanız anlaşma gereği alınacak vergi değilde direk %30 kesilecek.

Dreamstime’da Vergi Formu Nasıl Doldurulur?

Öncelikle hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından Hesabım veya My Account butonuna basıyoruz.

Ardından Earning başlığı altındaki Tax Center‘a Tıklıyoruz. Ben formu önceden doldurduğum için size doldurulması gereken yerleri göstereceğim.

En son hepsini doldurduğunuzda Submit (Gönder) butonuna basın.

Karşınıza çıkacak şu alanı boş bırakabilirsiniz.

Eğer herşey doğru yaptıysanız, vergi formunuz onaylandıktan sonra tekrar aynı yere geldiğinizde şöyle gözükecektir.

Bu kadar 🙂

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir