Dreamstime Kâr Paylaşımı

Dreamstime’de münhasır ve münhasır olmayan kayıtlı kullanıcıya göre komisyon oranları değişmektedir.

Ayrıca satılan fotoğrafın seviyesi artar ve böylece komisyon oranıda değişir. Aynı şey video ve ses dosyaları içinde geçerlidir.

Sadece fotoğrafın ilk seviyesinin komisyonlarını koyuyorum. Aşağıda vereceğim linke tıklayarak, fotoğraf, video ve ses için komisyon oranlarını ve seviyesine göre değişen oranları inceleyebilirsiniz.

https://www.dreamstime.com/sell-stock-photos-images#tab-images

İşaretlediğim kısım, münhasır olmadığınızı varsayarak bizim etkilendiğimiz kısım. Satışlar genellikle abonelik üzerinden oluyor. Yani bu fotoğrafa göre aylık alınan bir abonelikten satılan 1.seviye fotoğrafınız 0,35$ bir komisyon getirecek size. Veya yıllık abonelikten satılan 1.seviye fotoğrafınız 2$ getirecek. Diğer sitelere bakıldığında Dreamstime’ın oranları çok güzel. Diğer stok sitelerine göre satış çok olmuyor ancak unutmayın bu sizin içeriğinize göre, işlediğiniz konulara göre değişir. Bendeki durum bu. Dreamstime koyduğunuz eserleri inceleyerek, indirilen eserlerinize bakarak, sitenin istediği türden, içerikler üretirseniz satışlarınız artacaktır. Bu söylediğim her stok sitesi için geçerlidir.

Başarılar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir