Adobe Stock’a Kayıt Nasıl Olunur?

Bu makale’de Adobe Stock’a Kayıt Nasıl Olunur? bunu anlatacağım.

1 – Adobe Kimliği Oluşturun

Siteye giriş ekranında bulunan Başlayın yazısını da tıklayabilirsiniz . Bu bağlantıların her ikisi de sizi aynı şeye götürecektir.

Zaten bir Adobe ID’niz varsa (örneğin, Adobe Photoshop aboneliğini kullanır veya başka amaçlarla kaydolursanız), kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip Oturum Aç’ı tıklayarak siteye girebilirsiniz . Değilse, çoğumuz gibi, bir Adobe ID al’ı tıklamanız gerekir .

Bir sonraki adım, tüm verilerinizi belirtmektir:

  • Adı – Adınız
  • Soyadı – Soyadınız
  • E-mail – E-mail Adresiniz
  • Şifre – Şifreniz
  • Ülke – İkamet Ettiğiniz Ülke
  • Doğum Tarihi – Doğum Tarihiniz

İsteğe bağlı olarak, Adobe’nin size bülten göndermesini istiyorsanız, lütfen bana e-posta ile ulaşın kutusunu işaretleyebilirsiniz .

En kısa zamanda tüm alanları doldurun ve verileri kontrol edip kayıt olun’a basın.

Adobe Stock size bir e-posta onay e-postası gönderecektir.

Mailde, posta kutunuzu ve verilerinizi onayladığınız bir bağlantı olacak. Bir onay e-postası almadıysanız, önce spam klasörünü kontrol edin.

Bir sonraki aşamada, Fotolia microstock’unda bir yazar olup olmadığınız sorulacaktır. Cevap Hayır, değilim. Bir sonraki adıma geçin . Fotolia microstock’ta bir yazarsanız ve hesabınızı Adobe Stock ile senkronize etmek istiyorsanız, Evet, ben bir Fotolia Katılımcısıyım’ı seçin .

Tıkladıktan sonra site bekleyebilirsiniz.

2 – Kimlik Belgesi Yükleme

Dosyaları doğrulama için ilk kez gönderdiğinizde, kimliğinizi ve yaşınızı onaylamak için kimlik belgenizi JPEG formatında yüklemeniz gerekir. Geçerli, resmi ve fotoğrafınızla (pasaport, ehliyet vb.) olmalıdır. Eğer Adobe Stok sağlanan bilgilere dayanarak kimliğinizi tespit edemez ise, tekrar fotoğraf yükleme isteyecektir.

Kimlik kartlarının fotoğrafları ile ilgili yaygın sorunlar:

  • Kimlik kartının süresinin dolmuş olması.
  • Kimlik kartındaki yazar adının hesapta belirtilen adla uyuşmaması.
  • Bir kimlik kartı biçimi devletin verdiğiyle uyuşmaması – örneğin, bir üniversitenin öğrenci kimlik kartı ile devlet kimlik kartı aynı değildir.

Adobe Stock , kimliğiniz geçerli bir devlet tarafından verilen kimliğin fotoğrafı ile doğrulanana kadar içeriğinizi lisanslamaz.

Bir dokümanı yüklemek için Kimlik Seç (JPEG) ve ardından Yükle düğmesine basın.

Devlet tarafından verilen kimliğiniz https yoluyla iletilir ve işlenir, şifrelenir ve Avrupa Birliği’ndeki Adobe sunucularında depolanır. Yazarların kimlik bilgilerine Kuzey Amerika’da veya Avrupa Birliği’nde bulunan Adobe çalışanları tarafından manuel olarak erişilir ve doğrulanır. Yazarların kimlik kartları doğrulamadan sonraki 24 saat içinde sunuculardan silinir.

Bu kadar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir