T-Shirt Satarak Para Kazanmak #1

Herkese merhabalar.. Online para kazanma yöntemlerini araştırdığımda karşıma T-shirt satarak para kazanma yöntemi çıkmıştı. Açıkcası Türkçe kaynak bu konuda çok az. Bilenlerde ya paylaşmıyor ya gerçekten bilen kimse yok. Pek çok site, video inceledim. Yabancılar bu işten hatırı sayılacak kadar para kazanıyorlar. Ülkemizde 500$ bile kazansak bu işten, çok güzel olurdu. Bu makale 1.bölüm olsun. Eğer bir ışık bir gelişme görürsem devam yazılarını yazacağım.

Tisho.com’dan Nasıl Para Kazanırız?

Türkiye’de Tisho.com var. Tisho’da sistem şöyle işliyor. Toplam komisyon geliriniz minumum 50 TL olduğunda parayı çekebiliyorsunuz. Ve takip eden ayın 3. Cuma günü ödemeler yapılıyor.

Tisho’da dükkan tipleri var. İlk başlarken yeni dükkan kategorisinde oluyorsunuz. Hatırladığım kadarıyla 25 satışı geçince Standart dükkan tipine geçiyorsunuz. Benim şuan bulunduğum dükkan tipi.

Tabi geçtiğiniz dükkan tipine göre ürün ekleme limitleri var. Misal Standart dükkanda;

Günlük 25, Aylık 100, Yıllık 250 ve Toplam da en fazla 500 adet tasarım yükleyebiliyorsunuz. Satış yaptıkça yükleme limitleriniz ve komisyonlarınız artıyor. Bir tasarımdan ne kadar kazanmak istediğinizi siz kendiniz yazıyorsunuz. Ona göre t-shirt’in fiyatı artıyor. İlk başlarda çok kazanmayıp dükkan seviyesinde yukarıya doğru çıkmak mantıklı olacaktır.

Benim Tisho’da 3 farklı tasarımım vardı. Bugüne kadar 32 adet satmışım. Şuana 31,50 TL kazanmışım. Aşağıda görmüş olduğunuz üzere adet başına kazandığım oranlar.

Bir güncelleme: Sonunda 50 TL sınırı aştım. Ve banka bilgilerini girdim. Kazandığınız bu komisyonu Tisho çekine dönüştürerek bir indirim kuponuda oluşturabilirsiniz. Sınırı geçtiyteniz ekranda bu şekilde gözükecek ve otomatik olarak ödemeniz belirtilen tarihte yatırılacaktır 🙂

Vee mutlu son –> 🙂

Daha fazla güzel tasarımlar yükleyerek, ben daha fazla kazanılacağına inanıyorum. Tasarım yeteneğiniz yoksa bionluk, fiverr gibi sitelerden t-shirt tasarımı yaptırılabilir. Tisho’dan anlatacaklarım bu kadar.

Diğer yabancı t-shirt sitelerini araştırıp, diğer bölümlerde sizlerle paylaşacağım. Bu konuda bilgisi olan, para kazananlar varsa lütfen yazsınlar burada paylaşalım. Yabancılar çok paylaşım yapıyorlar, yabancı dil dolayısıyla pek anlayamıyoruz. Okuduğunuz için teşekkürler. Umarım faydalı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir