İnternetten Para Kazanma Yöntemleri – (1.Bölüm)

İnternetten para kazanmak zengin olmanın en kolay yollarından biridir. Bu internetten para kazanma yöntemlerinin 1.bölümü. Serinin devamını getirmeyi düşünüyorum.

Bu makaleyi ziyaret edip okuyarak internetten para kazanma yolunda %90 kişinin önüne geçtiniz. Çoğu insan online para kazanma yollarını bile araştırmaz.

Bu makale hayatınızı değiştirebilir. Bir sonraki saatte para kazanmaya başlayabilirsiniz.

  • E-kitap Yayınlama

Online para kazanmanın ilk ve en doğal yolu e-kitaplar yayınlanmaktadır. Ayrıntılara girmeden önce, bunun neden böyle olduğunu söyleyeyim.

Kitabınızı bugün yayınlayabilir ve yarın para kazanabilirsiniz. İşte bu kadar kolay. Çevrimiçi para kazanmanın yolu, haftalar, aylar hatta yıllar süren özel bir çalışma gerektirir. Ancak e-kitapları yayınlamak çok daha hızlı ve kolay bir şeydir. Bu konuda ciddi isen e-kitap yayınlamak milyoner olma adına ilk adımdır. Bu işi ciddiye alırsan tonlarca para kazanabilirsin.

Bir e-kitap yayınlamanın en iyi yolu Amazon Kindle kullanmaktır.

İşte Kindle ile para kazanmanın yedi adımı:

1.Adım: Üzerine kitap yazabileceğiniz potansiyel nişler / konular için beyin fırtınası

Amazon Kindle en çok satanlar kategorilerine gidin ve fikirleri arayın ve hepsini word’de  listeleyin! Endişelenmeyin; Onları 2. adımda filtreleyeceğiz. Sadece bazı anahtar kelimeleri yazmaya odaklanın!

2.Adım: Anahtar kelime araştırması

Eğer bulduğunuz konuda rekabet fazlaysa anahtar kelime araştırması yapmanız gerekir. Google adwords ile bunu halledebilirsin.

3.Adım: Satan bir başlık oluşturma

Amazon’a git ve kitap başlık fikirlerini bak ve anahtar kelimenin, başlıkta olduğuna emin ol!

4.Adım: Kapak

Eğer grafik-tasarım tecrübeniz yoksa bi onluk, fiverr gibi sitelerden bir tasarımcıyla anlaşın.

5.Adım: İçeriğin araştırılması ve taslağı

Şimdi kitabınız için en az beş bölüm oluşturacaksınız. Diğer amazon kitaplarının önizlemesine gidin ve hangi bölümlere sahip olduklarına bakın.

6.Adım: Anahatı doldurun

Kitabını yaz. Her bölüm için 500-1000 kelime yazın.

7.Adım: Yayınlayın

Şimdi Amazon Kindle’a gitme ve kitabı yayınlama zamanı

Kolay kısım bitti. Artık çevrim içi olarak biraz para kazanmaya başlayacaksınız. Ancak eğlence şimdi başlıyor. Pazarlama yapmalısınız. Kitap kötü olsa da pazarlayabilirseniz başarılı olacaksınız.

  • Serbest Yazar Olma

1.Adım: Makale yazıp satarak ayda 1000-1500 tl elde edebilirsiniz. Bunun için yazdığınız yazının Seo’ya uygun olması ve müşterinin isteklerini karşılamanız yeterli olacaktır. Birkaç örnek site: icerik.net, iyimakale.com. Bu iki siteyi inceleyin hazır makalelere bakın. 100 kelimeye kimisi 1 tl kimisi 2 tl koyabiliyor. En başta düşük tutup, güzel yorumlar aldıkça 100 kelimeye daha çok fiyat isteyebilirsiniz. Daha ayrıntılı olarak önceki yazımızı inceleyebilirsiniz.

2.Adım: Çevrimiçi yüzünüzü oluşturun

Ne sunduğunuz önemli değil, ses, ton ve genel görüntünüz kişiliğinizi ve çalışma tarzınızı yansıtmalıdır. Bu sizi tanımayanların bile güven hissettirir. Ve göze çarpmanıza yardımcı olur. Web siteniz ve çevrimiçi portföyünüz, izleyicilerin ilgisini çeken sosyal kanallar ve fotoğrafınızın düzgün olması profesyonelce algılanmasına sebep olur.

3.Adım: İlk Müşteriler

İnternet sayesinde acemi bir freelancer bile müşteri bulabilir. Müşteri tabanınızı oluşturmaya ve kaliteli işler üretmeye devam ederken, müşteriler sizi başkalarına yönlendirmeye başlayacaktır. Siz bunu bilmeden önce, tam zamanlı bir serbest meslek sahibi olmaya geçmeye hazır olacaksınız!

  • Ürünlerini ve Eşyalarını Sat

Çevrimiçi satış yaparak para kazanmanın her türlü yolu vardır. Başlamadan önce, çevrimiçi satış için bir birkaç genel ipucu:

  • Bir PayPal hesabı alın. Eğer bir  PayPal  hesabınız yoksa, çevrimiçi iş yapıyorsanız bir tane hesap olmak zorunda. Online pazarda ödeme almak ve başkalarına ödeme yapmak için standarttır. Şuan Türkiye’de kapalı. Eğer yurtdışına iş yapacaksanız Payoneer hesabı alın. İster Payoneer kart ile ister banka transferiyle paranızı kolayca alabilirsiniz.
  • Güzel fotoğraflar çek. Fotoğrafınız ürününüzün daha iyi görünmesini sağlar. Alacak kişi ürünün her tarafını görmek isteyebilir. Nasıl mağazada elinize alıp bakıyorsanız aynısı burada da geçerli. Çoğu kişi özen göstermiyor. Eğer ürününüzü diğerlerinden farklı kaliteli ve farklı açılardan çekerseniz, bu mağazanıza olan güveni artıracaktır. Çok fazla fotoğraf çekecekseniz, fotoğraflarınızın gerçekten profesyonel görünmesini sağlamak için evinizde zemine ve uygun ışıklandırmaya sahip küçük bir “stüdyo benzeri” alan oluşturun. Ve elbette, iyi bir kamera ile fotoğraflarınızı çekin.
  • Dürüst ol. Kullanılmış ürünler satıyorsanız; çentik, çizik, leke vb. hakkında dürüst olun. Bu, karşılaşabileceğiniz birçok şikayeti azaltacaktır ve yorumlarınızı olumlu tutacaktır.
  • İyi iş yapmak.İster küçük bir sitede satış yapıyor olun, ister online mağaza açın, müşteri hizmetleri önemlidir. Olumlu yorumlar almak ve kendiniz için iyi bir isim yapmak isteyeceksiniz. Sorulara, endişelere ve şikayetlere cevap verin.

Bu yönergeleri izleyin; çevrimiçi satışlarda / çevrimiçi para kazanmada iyi iş çıkacaksınız. Satmaya hazır olduğunuzda, gideceğiniz yerler:

1.Yol: Amazon : FBA (Fulfillment by Amazon). Amazon herşeyi sizin yerinize hallediyor. Oldukça popüler bir yöntem. Ürünleri alıp, amazon depolarına gönderirsiniz. Ürünleriniz satıldığında, Amazon onları paketler, gönderir ve komisyonunu aldıktan sonra parayı gönderir. Bazıları tam zamanlı bu işi yapıyor bazıları ekstra para kazanmak için. Eğer bu işi Türkiye’den yapacaksanız sağlam bir bütçe ve iyi bir İngilizce ile girmeniz gerekiyor. Hiç bilgim yok diyorsanız bu iş için en iyi kurs Berke Yazıcıoğlu’nun Amazon FBA kursu. Ayrıca kendisinin ücretsiz Dropshipping kursu mevcut. Başkalarına para kaptırmamanız için hayrına çekmiş. Tavsiye ederim.

2.Yol:  N11, Gittigidiyor : Pazaryerlerinde dükkan açarak, ürünlerinizi listeliyorsunuz. Sattığınız ürünün kategorisine göre belli bir komisyon kesiliyor. Ve sitenin indirimli kargo fırsatından yararlanarak uygun fiyata kargonuzu gönderiyorsunuz. Bu iki sitede mağaza açmak ve listeleme ücreti ücretsiz. Bunun için bir kurs almanız gerekmez. Kendiniz sitelerin yardım sayfalarından işi çözebilrsiniz. Eğer esnafsanız internet ikinci kazanç kapınız olabilir. Nakit parayla toplu ürün bulabilirseniz güzel bir kâr elde edilebilir. Çünkü rekabette çok fazla. Deneyin, denemekten zarar gelmez.

3.Yol:  Etsy: Sanat ve el sanatları yaratmak istiyorsanız, onları Etsy’de satabilirsiniz. Bir Etsy mağazası açmak tamamen ücretsizdir. Kaydolun, kreasyonlarınızın fotoğraflarını yayınlar ve satmaya başlarsınız. Ödeme seçeneğinizi seçebilirsiniz, ancak PayPal genellikle en kolay olanıdır. Etsy, envanterinizi satmanızı ve takip etmenizi kolaylaştırır. Küçük bir giriş ücreti vardır ve yaptığınız her satışın % 3,5’ini alırlar.

  • Bloglamak

Blog yazmak bir maratondur. Hemen para kazanmaya başlayabilirsin. Ama bu para fazla olmayacak (belki birkaç kuruş).

Blog oluşturma da gerçekte, en az altı ay ve 80 blog yazısı gerekmekte. Bu çok iyi bir para kazanmak için blogcu olma yoluna girdiniz demektir, bunu en az altı ay boyunca yapmanız ve geçmişte 80 blog yazısı yayınlamanız gerekir. Ve böylece 6 ay sonunda Google Adsense’ye başvurup, hızlı onay alabilesiniz.

Çevrimiçi para kazanmak harika bir yol çünkü daha çok insana daha kolay ulaşabiliyorsunuz. Gerçek hayatta, eğer geleneksel bir pazara sahip olsaydınız, etrafınızdaki insanlara dükkânınıza girip bir şeyler satın almasını beklerdiniz.

Bloglama hakkında ilerde ayrıntılı olarak tecrübelerimi paylaştığım bir yazı düşünüyorum.

Şimdi başarının anahtarı bunlardan birini seçip başlamaktır. Sadece işe yaramadığında bırakmayı düşünmeyin. Zaman ve özveri gerekecek.

 

Sadece devam edin, başaracaksınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir