İnsanın Merak Yolculuğu – Kitap İncelemesi

İnstagram’da popüler hesaplardan olan, severek takip ettiğimiz @1soru.1cevap hesabı güzel bir kitap ortaya çıkarmış. Kitabın ismi “İnsanın Merak Yolculuğu”. Hayatımız boyunca sorular sorarız, cevaplar ararız. İnsan olmamızın hamurunda bu var. Bu merakla Ay’a Mars’a gidiyoruz, yeri geliyor atomu parçalıyor, hücrenin içine giriyoruz. Ve son insan kalana kadar bu merak duygusu, yolculuğu her zaman var olacak. Kitap sadece soru-cevap olarak değil, kişisel gelişim ve ders almamızı sağlayan bir içerikle oluşturulmuş.

Kitapta okumanın ne kadar önemli olduğunu, ünlü yazarların günlük rutinlerini, başarılı insanların ne kadar çok kitap okuduklarını öğreniyoruz. Okumak kadar yazmak da insanı geliştiren, dönüştüren, ilerleten bir eylem olduğunu, kısa hayatına birçok kitap sığdıran yazarları hayranlıkla okuyoruz.

Kitabın içeriği o kadar dolu ki hangi birini anlatsam bilemiyorum. Ancak okurken altı çizilecek yerler oldukça fazla. Bir kere okumak yeterli olmayacaktır. Bazı kitaplar vardır dönüp dönüp bakmak istersiniz o tarz bir kitap olmuş. Bu okuduklarımız okumakla kalmamalı, hayata geçirmeliyiz diye düşünmekteyim.

Bir instagram hesabından böyle bir kitap çıkması çok sevindirici. Böyle bir hesap başlatılmasaydı belki de bu kitap ortaya çıkmayacaktı. Yazar umarım yeni kitaplarla bizlerle buluşur. Kitabı okumanızı tavsiye ederim. Okuduktan sonra yorumlarınızı bekliyorum. Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.

Son olarak kitabın tanıtım bültenini ve DR kitap linkinki bırakıyorum.

Hayat birtakım soruların peşinde cevaplar arayıp durduğumuz serüvenli bir yolculuktur aslında. Kimi sorular sihirli bir anahtar gibi umulmadık kapılar açar insanın önüne. Kimi sorularsa cevabı hiçbir zaman net olarak bilinemeyecek sonsuz bir yürüyüşe sürükler.

Sorular her ne kadar hakikatin sırlı kapılarının anahtarlarını sunsa da cevapların arandığı o uzun süreç, yaşam yolculuğunun tam da kendisidir.

Bu kitap, soru sormanın nasıl bir yolculuk başlatabileceğini deneyimletmek için yazıldı. Bazen kendinizi Balzac’ın neden günde 50 fincan kahve içtiğini öğrenmeye çalışırken bulacaksınız, bazen Leonardo Da Vinci’nin eşsiz üretkenliğinin nedenlerini ararken… Bazen de yazmanın ve okumanın insan üzerindeki etkilerini düşünüyor olacaksınız.

Elinizdeki bu kitap, birbirinden farklı alanlarda ortaya atılmış sorularla başarılı ve mutlu olmakla birlikte ilham almayı da bilgi edinme yolculuğuna dahil ediyor. Yolculuk bittiğinde artık hiçbir şey sizin için eskisi gibi olmayabilir. Çünkü yolculuklar biter ama kahraman artık yolculuğa çıkan aynı kişi değildir.

 

Her serüven bir soruyla başlar ve cevabı buluncaya kadar da devam eder…

Kitabı satın almak için : https://www.dr.com.tr/Kitap/Insanin-Merak-Yolculugu-1-Soru-1-Cevap/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0001878835001

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir