Herşeye rağmen hayattasın!

Bir akşam vakti. Havada rüzgar var. Ağaçlar kıpır kıpır. Siyah bir köpek dikiliyor önümde. Arabalar vızır vızır. Bi motosikletli moturu patlata patlata gidiyor. Pek bir insan yok çevrede. Malum salgın var. Bunları niye mi anlatıyorum?

Fark edebilmek, farkında olmak. Yaşadığın her anı, o anda hissedebilmek. O anda bulunduğun, yaşadığın şeylerle huzur bulmak. Eğer bunu başarabilirsen senden mutlusu yok dünyada.

Herşeye rağmen hayattasın!

Evet salgın tüm dünyayı sardı. Günde binlerce insan ölmekte. Ama bu satırları okuyorsan, hala nefes alıyorsun demektir. Yani hala bir umut var. Zamanın çok değerli olduğunu fark et.

Herşeye rağmen hayattasın!

Kör doğduğunu düşün. Veya başka bir uzvunun olmadığını. Eğer sağlıklıysan artık bahane üretmeyi bırak. Çözüm üretmeye başla. Vücuduna bir bak, nelere sahip olduğunu fark et.

Herşeye rağmen hayattasın!

Eğer sevdiklerin yanındaysa, ailen, arkadaşların çok şanşlısın. Onların kıymetini bil. Bir gün tek kaldığında kırdığına da pişman olacaksın, sevdiğini söylemediğine de. Onlarla hep iyi geçin. Hayatta yalnız olanları düşünüp, yanında olanları fark et.

Herşeye rağmen hayattasın!

Afrika’da doğan bir çocuktan şanşlısın. Veya bir anne’den. Her sabah beşte kalkıp, su almak için 30km gidip su bidonları doldurmuyorsun. Elektriğe, yiyeceğe ulaşman daha kolay. Ya onların yerinde olsaydın? Elindekilere şükret ve fark et.

Bütün bunları bir düşün. Hayat olması gerektiği gibi akıyor. Ne eksik ne fazla. Bulunduğun ortam neresiyle o anı fark ederek yaşa. Başarı ve mutluluk, zamanın ne kadar kıymetli olduğunu anladığında, şikayet etmeye vakit bulamadığında ortaya çıkacak. Çünkü bunlara zaman ayırmayacaksın. Haydi şimdi elindekilere bir bak ve farket, zamanın dünyanın en kıymetli madeni. Planı yap ve pes etmeden devam et.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir