En İyi Ücretsiz Stok Video Siteleri

Bir önceki makalemizde Ücretsiz Stok Fotoğraf sitelerini paylaşmıştık. Şimdi ise Ücretsiz Stok Video sitelerini paylaşıyorum.

1. Wave.video

  • Ücretsiz olarak kayıt olduğunuz takdirde 2 milyon stok video’yu ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

2. Pixabay

  • Pixabay, kapsamlı stok fotoğraf kitaplığıyla ünlüdür, ancak harika bir ücretsiz stok video yelpazesi de sunarlar. Tüm içerikleri CC0 altında lisanslıdır.
  • Pixabay, farklı çözünürlüklerde indirebileceğiniz ücretsiz stok görüntüleri ve önyüklemek için güçlü bir arama motoru sunar.
  • En iyi yanı, görüntüleri izin istemeden veya yazarlara itibar etmeden kullanabilmenizdir.

3. Pexels Videoları

Pixabay gibi Pexels , hem stok fotoğrafları hem de stok görüntüleri ücretsiz olarak sunuyor. Tüm içeriği CC0 altında lisanslıdır.

4. Videvo

Videvo , aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli stok görüntüleri ve hareketli grafikler sunar. Karşılığında, zorunlu olmamakla birlikte, kullanıcıların sosyal medyada kendilerinden bahsetmelerini talep ediyorlar.

5. Videezy

Videezy , göz atmanız için birçok kategoride tonlarca güzel, ücretsiz HD ve 4K videoya sahiptir. Kliplerinin tümü CC0 altında lisanslanmamaktadır, bu nedenle nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için her bir klibin sayfasındaki “Lisans bilgileri” ni tıkladığınızdan emin olun.

6. CuteStockFootage

İlk bakışta, CuteStockFootage büyük bir rakip gibi görünmese de, kullanıcılara sunacağı çok şey var.

7. MotionPlaces

MotionPlaces , ücretsiz stok görüntüleri için başka bir harika kaynaktır. Videolar, menüdeki konumlara ve temalara göre uygun şekilde düzenlenmiştir. Bir videoyu indirebilmek için e-posta adresinizi girmeniz gerekir.

8. Vidsplay

Tüm stok çekimler ücretsizdir ve haftalık olarak daha fazla video eklenir. Haftalık olarak yeni içerik eklenir ve telif ücreti ödemeden veya bir hesap oluşturmadan indirmeleri kolaydır. Videoyu kullanırken sitelerinden bahsetmenizi istiyorlar.

9. Bottled Video

Bottled Video , ücretsiz olarak 640 × 480 video kliplerin yanı sıra satın alabileceğiniz HD ve 4K görüntüler sunar. Videoyu kullanırken sitelerinden bahsetmenizi istiyorlar.

10. Ignite Motion

Ignite Motion, tamamen tek bir tür çekime odaklanan ücretsiz stok video web sitelerinden biridir. Ignite söz konusu olduğunda, projeniz için çeşitli arka plan videoları bulabilirsiniz.

11. Mazwai

Muhteşem, sinematik HD çekimler arıyorsanız Mazwai’nin kitaplığına bir göz atın. 

12. Motion Elements

MotionElements şu anda 3000’den fazla ücretsiz stok video sunuyor ve her hafta yenilerini yayınlıyor. Atıf gerekmiyor.

13. Nature Stock Videos

Nature Stock Videos, güzel doğa videoları koleksiyonu sunar: nehirler, şelaleler, plajlar ve daha fazlası. Web siteniz için harika bir arka plan videosuna ihtiyacınız varsa veya bir sosyal medya videosu hazırlıyorsanız, Nature Stock Videos, ücretsiz stok çekimlerinizi almak için harika bir yerdir.

14. Production Crate

Production Crate, stok görüntüleri, özel efektler, şablonlar ve ses gibi pek çok kaynağı parmaklarınızın ucuna getirir. Kullanımı ücretsizdir, ancak bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Ücretsiz hesaplar günlük olarak beş indirme ile sınırlıdır .

15. Coverr

Coverr, web sitenizin ana sayfasında kullanabileceğiniz birçok göze hoş gelen video sunar. Siteyi her Pazartesi yedi yeni videoyla güncelliyorlar. Coverr’daki videoları yeniden satmak veya diğer stok çekim sitelerinde yayınlamak dışında istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

16. SplitShire

SplitShire , ücretsiz stok fotoğraf ve video koleksiyonunu tüm dünyayla paylaşmak isteyen web tasarımcısı Daniel Nanescu’nun buluşudur. İçerikle yapabileceklerinizle ilgili tek kısıtlama: yeniden satamaz, diğer stok web sitelerine yükleyemez veya onunla saldırgan herhangi bir şey oluşturamazsınız.

17. Clipstill

Clipstill, inanılmaz ücretsiz sinemagrafların bir koleksiyonudur. Bir sinemagrafın ne olduğundan emin değilseniz, resmin sadece bir kısmının hareket ettiği hareketli bir resimlerdir.

18. Dareful

Doğadan spora ulaşıma, kategorilerin çok çeşitli ücretsiz klipleri bulabilirsiniz. Atıf yapmanız gerekmektedir.

 19. Mitch Martinez

4K çekim arıyorsanız, bu siteden başkasına bakmayın . Artık güncellenmemiş gibi görünse de, göz atabileceğiniz çok sayıda kategoride hala çok sayıda video var. 

20. Mixkit

Mixkit, her hafta eklenen yeni kliplerle video yaratıcıları için harika bir stok çekim sitesidir.

 

Kaynak: https://wave.video/blog/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir