Cinema 4D için Etkili Pluginler

İnternet üzerinden araştırken denk gelen güzel bulduğum pluginleri sizlerle paylaşıyorum. Ücretli ve ücretsiz olanlar var. Youtube’den ve verdiğim linklerden inceleyebilirsiniz. Sizinde etkin olarak kullandığınız veya güzel bulduğunuz pluginler varsa yorum olarak lütfen belirtiniz.

NitroCyle (Ücretli) NitroSolo (Ücretli) NitroRelax (Ücretli)
Yüzeyler üzerinde hazır çokgenler oluşturur. Çoklu sahnelerde istediğiniz nesneyi seçerseniz, sadece onu gösterir diğerlerini kapatır. Modelleme yaparken oluşan karışık çizgileri düzeltmenize yarıyor.
NitroBoxTool (Ücretli) NitroBake2 (Ücretli) Magic Wedge Tool (Ücretsiz)
Küplerle oyun hamuru gibi oynayabileceğiniz bir plugin. Efektörler ve Morgraph ile oluşturacağınız şeyleri anime eder. Açılı kenarlar oluşturmada yardımcı olur.
HB Modelling Bundle (Ücretli) NitroCap (Ücretli) Sélections Supplétives (Ücretsiz)
Cinema4D’deki araçların farklı görünümlü bir scripti. Açık kalan delikleri kapatmaya yarar. İstediğiniz üçgenleri, çokgenleri tek seferde seçmeye yarar.
Py Parametric Tools (Ücretsiz) Topowire (Ücretli) Respline (Ücretli)
Parametrik modellemeye yardımcı araçlar sağlar İki nesne arasında kablolar gibi splinelar oluşturur. Spline araç çeşitlerinizi artıran bir plugin.
MagicFlat (Ücretsiz) MagicXrayTool (Ücretsiz) Magic Load Texture (Ücretsiz)
Çokgenleri tek tıkla düzleştirmeyi sağlar. Exturde haline getirdiğiniz splineların hızlıca noktalarını görmenizi sağlar. Materyalleri hızlıca organize etmenizi sağlar.
Magic Sweep (Ücretsiz) Magic Merge (Ücretsiz) Vertex Normal Tool (Ücretli)
Splineları hızlıca exrude işlemlerini sağlar. Birleştirme, çıkarma işlemlerini hızlıca sağlar. Polygon köşe noktalarını düzenlemeye yarar.
Magic Center (Ücretsiz) Fit To Polygon Tool (Ücretsiz) Points To Circle (Ücretsiz)
Axis’i bir yada birden çok nesnede ortalamaya yarar. UV Map’i olan textureleri çokgenlere sığdıran bir script. Seçtiğiniz noktaları yuvarlak haline getiren bir script.
Drop To Floor (Ücretsiz)
Nesnesi 3D zemine oturtur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir